Październik to już zdecydowanie sygnał w kalendarzu, że zaraz w pełni zagości w pogodzie jesień i wielkimi krokami zbliżamy się do zimy. Wraz z rozpoczęciem jesieni rozpoczyna się również sezon grzewczy. W obecnej sytuacji, można spodziewać się, że ludzie będą zmuszeni do sięgnięcia po znacznie mniej ekologiczne rozwiązania w kwestii ogrzewania własnych domów. Co to oznacza dla nas? Oczywiście zwiększenie i tak już dużej częstotliwości smogu. W tym roku analizy wyraźnie wskazują, że normy dotyczące zanieczyszczeń powietrza mogą zostać znacznie przekroczone.

Występowanie smogu jest realnym zagrożeniem ale naszego zdrowia a nawet życia. Szczególnie narażone są osoby starsze i dzieci, co nie oznacza, że w sposób negatywny nie wpływa na nas wszystkich, a to jeszcze nie koniec zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Wirusy i bakterie to także zanieczyszczenia powietrza, na których wdychanie jesteśmy narażenia niemal codziennie. Jak zatem walczyć z zanieczyszczeniami we własnym domu?

Oczyszczacze do powietrza skuteczne, funkcjonalne i wygodne rozwiązania na lata

Z roku na rok coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w wielu domach są oczyszczacze powietrza z jonizacją. Nie można się temu dziwić biorąc pod uwagę nie polepszającą się jakość powietrza. Urządzenia do jego sterylizacji takie jak VESTFROST VP-A1Z40WH, są w stanie niemal w całości wyeliminować najczęściej występujące zanieczyszczenia w tym pochodzące ze smogu pyły zawieszone ale również wirusy i bakterie. W najlepszych urządzeniach zainstalowano wiele efektywnych filtrów a także generatory jonów, które dodatkowo jonizują powietrze, czyniąc je bardziej rześkim, ale czy tylko?

Oczyszczacz powietrza z jonizacją- dlaczego warto?

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji jak chociażby wspomniany już w artykule popularny model VESTFROST VP-A1Z40WH, to doskonałe rozwiązanie nie tylko do domu, czy mieszkania, ale także pomieszczeń biurowych. Kiedy zależy nam na skutecznej eliminacji zanieczyszczeń, w tym wirusów i bakterii, warto postawić na urządzenie z funkcją jonizacji. Oczyszczacze powietrza z jonizacją sprawiają, że w powietrzu będzie mniej wirusów i bakterii, ale nie tylko. Dzięki jonizacji powietrze zyskuje niemal taki efekt jak to które wdychamy przebywając w lesie. Dzięki czemu wzrasta nasze samopoczucie, czy zdolność do koncentracji. Dodatnie jony, które nie działają na nas dobrze to zazwyczaj efekt pracy urządzeń elektronicznych, których w domu mamy zwyczaj bardzo dużą ilość, funkcja jonizacji ma za zadanie eliminować dodatnio naładowane jony. Funkcja jonizacji ponadto sprawia, że na meblach osadza się znacznie mniej kurzu. Zaawansowane urządzenia jak VESTFROST VP-A1Z40WH, zostały wyposażone w profesjonalny generator jonów, a także skuteczne filtry, dzięki którym nie ma obaw o przedostawanie się do powietrza takich składników jak ozon czy tlenki azotu, które określa się skutkiem ubocznym procesu jonizacji.

Dobrej klasy oczyszczacze powietrza z jonizacją najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach online.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl