Zainteresowały Cię suplementy diety z kolagenem? Poznaj podstawowe informacje na temat kolagenu i jego działania. t”, że są to produkty o najwyższej jakości. 

Kolagen – działanie i występowanie w suplementach diety

Czym jest kolagen? To białko występujące powszechnie w organizmie człowieka znajdujące się w kościach, mięśniach, ścięgnach, skórze. W skórze dominują dwa jego rodzaje: kolagen typu I oraz kolagen typu III. Każdy jest zbudowany z niemal tysiąca aminokwasów.

Jakie jest działanie kolagenu? Kolagen może wpływać na układ kostny i chrzęstny, w tym na przykład na rozciąganie chrząstki i nadawanie jej kształtu, a także na układ odpornościowy. Jest ważnym składnikiem dla włosów (może pomagać odżywiać cebulki) oraz dla skóry.

Dlaczego kolagen jest nazywany „białkiem młodości”? W największych ilościach występuje on w młodej skórze. Wraz z upływem lat jego ilość spada, co utożsamiane jest z procesem starzenia się skóry. Na utratę kolagenu wpływać mogą też czynniki zewnętrzne: ekspozycja na promieniowanie UV, stosowanie używek oraz diety ubogiej w wartościowe źródła białka.

Jak dostarczyć kolagen do organizmu? Jednym ze sposobów jest wybór suplementu diety z kolagenem stworzonego przez znanego producenta. Jednocześnie warto zadbać o właściwą  podaż witaminy C, ponieważ jest ona niezbędna do prawidłowej produkcji kolagenu. Ważne jest też dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości żelaza i miedzi.

Atrakcyjna oferta sklepu internetowego Shaman.pl

Wysokiej jakości suplementy diety z kolagenem, witaminą C, żelazem i miedzią możesz kupić w sklepie internetowym Shaman.pl. Ma on w swojej ofercie produkty cenionych producentów i dostępne w różnych formach podania. Warto zacząć od sprawdzenia propozycji Swanson – na przykład Swanson Hydrolizowany Kolagen Rybny Typu I, 400 mg w kapsułkach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego. Jeśli czujesz lekki niedosyt po przeczytaniu tego artykułu, więcej informacji o kolagenie znajdziesz na Blogu i w Słowniczku dostępnych w tym sklepie. W jednym miejscu możesz więc wygodnie zrobić zakupy, a przy okazji zdobyć porcję rzetelnych informacji o suplementach diety i zdrowym stylu życia.