Życie w ciągłym biegu nie sprzyja układaniu odpowiednio zbilansowanego jadłospisu i przygotowywaniu zdrowych posiłków. Zapominamy o tym, że odpowiednie odżywianie ma wpływ nie tylko na nasze zdrowie, samopoczucie czy sylwetkę, ale również na wydajność najważniejszego organu. O mózg można jednak zadbać odpowiednią dietą, dlatego MójCatering, jeden z pionierów na rynku cateringu dietetycznego wprowadza „Dietę dla mózgu”.

Dbamy o ciało, a co z mózgiem?

Nieustannie szukamy sposobów na to, jak zadbać o swój organizm. Staramy się żyć w zdrowiu – uprawiamy sporty, badamy się, dbamy o urodę oraz o to, co znajduje się na naszym talerzu. O tym, że zdrowa, bogata w odpowiednie, zróżnicowane składniki odżywcze ma wpływ na nasz organizm, nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że starannie wyselekcjonowane produkty mogą zdziałać o wiele więcej. Jak dowodzą naukowcy*, racjonalnie skomponowane menu ma pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu i zdolności intelektualne. Im wcześniej o to zadbamy, tym dłużej będziemy cieszyć się sprawnością myślenia i doskonałą pamięcią.

To, co jesz ma wpływ na to, jak myślisz

Osoby, które chcą przybrać na masie, albo zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej, zwykle nie mają problemu z dopasowaniem odpowiedniej diety, obliczonej na konkretne składniki odżywcze i wartości kaloryczne. Czy wiemy jednak, czego potrzebujemy, by wspomóc pracę naszego mózgu?

– Dieta ma ogromny wpływ na działanie, jak i strukturę mózgu. Prawie każdy kojarzy „zjazdy” energetyczne po posiłkach przetworzonych, obfitujących w węglowodany. To najbardziej podstawowy i najbardziej odczuwalny wpływ odżywiania na pracę mózgu. Do tego dochodzą rozdrażnienie, problemy z koncentracją, drżenie rąk czy bóle głowy, gdy nie zjemy posiłku. Oba te czynniki najczęściej związane są ze źle kontrolowaną glikemią, czyli poziomem glukozy we krwi. Odpowiednia stabilizacja glikemii to dobry poziom koncentracji i energii przez cały dzień – mówi Michał Undra, autor „Diety dla Mózgu” MójCatering. – Odpowiednia dieta może pomóc w poprawie takich wskaźników jak lepsza pamięć, sprawniejsze myślenie czy koncentracja. Mózg każdego z nas może funkcjonować odpowiednio, jeśli będzie dobrze odżywiony.

MójCatering z rewolucyjną dietą flexitariańską (dla Mózgu)

– To właśnie nasi Klienci, których potrzeb uważnie słuchamy, zainspirowali nas do wprowadzenia innowacyjnej, flexitariańskiej „Diety dla mózgu”. Do opracowania diety, która ma za zadanie wspomóc nie tylko pracę całego organizmu, ale również działanie mózgu, zaprosiliśmy Michała Undra znanego i cenionego biohackera i dietetyka.  Nasza nowa dieta jest optymalnym sposobem żywienia dla osób, które chcą odnosić korzyści z diety roślinnej, nie rezygnując całkowicie ze spożywania mięsa – wyjaśnia Milka Bachanek współzałożycielka marki MójCatering. – Dieta składa się z 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz koktajlu na bazie ashwagandy, który wspiera działanie naszego najważniejszego organu  – dodaje Milka Bachanek.

Dieta Flexitariańska (dla Mózgu), podobnie jak wszystkie diety marki MójCatering, dostępna jest w pięciu wariantach kalorycznych (1500, 1800, 2000, 2200, 2500), bazujących na innowacyjnym rozkładzie makroskładników. Klienci MójCatering mogą liczyć na szereg udogodnień. Sami wybierają liczbę posiłków, kaloryczność oraz dni, w których ma być realizowana dostawa, widząc od razu, jaki będzie koszt zamówienia. Dla ich komfortu wprowadzony został panel zarządzania zamówieniem 24/7, który pozwala na elastyczną zmianę diety, adresu i godziny dostawy. Klienci mają również możliwość wymiany posiłków oraz dostępną opcję subskrypcji, dzięki której nie muszą pamiętać o przedłużaniu zamówienia. Do dyspozycji Klientów pozostaje dietetyk, który bezpłatnie pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji dotyczącej kaloryczności posiłków.

Dieta MójCatering jest dostarczana do Klientów w 18 000 miejscowości na terenie całego kraju przez 6 dni w tygodniu w ciągu 48 godzin. Ciąg chłodniczy produktów zapewniają nowoczesne chłodnie oraz wyspecjalizowana firma logistyczna, dzięki czemu Klient może być pewien, że pod drzwiami znajdzie zawsze świeże posiłki.  Klienci, zgodnie ze swoim życzeniem mogą liczyć na odbiór zużytych opakowań, na razie na terenie Warszawy, wkrótce w całej Polsce.